پست شده در خارجی

باتری ماشین تویوتا

یکی از اجزای مهم ماشین باتری آن است که وظایف و عملکردهای مختلفی دارد. این وظایف باعث به حرکت درآوردن و ذخیره انرژی در باتری میشود، پس باید برای حفظ طول عمر آن به چندین موارد توجه داشته باشید تا به صورت طولانی مدت از آن استفاده کنید در ادامه نمونه هایی را بازگو می کنیم.

برای طول عمر بیشتر باتری  به مراقبت های پیاپی را در نظر گرفت. به طور مثال می توان گفت در شرایط آب و هوایی سرد بهتر است باتری به صورت کامل شارژ شده و موتور را گرم نگه دارید یا در آب و هوای گرم به طور مرتب باید سطح الکترولیت بررسی شود و آب باطری به میزان لازم باشد. برخی از باتری ها مختص به مناطق گرمسیر تولید شده است تا بتواند الکترولیت را در باتری افزایش دهد تا خنک سازی بهتر صورت گیرد.

 یکی دیگر از دلایل عمر طولانی باتری، آب آن را همیشه بررسی کنید، باید دقت داشته باشید که آب آن به صورت اسیدی و یا آلوده نباشد.  در هنگام روشن کردن خودرو باید تمامی تجهیزات برقی و چراغ ها خاموش شود تا باعث کاهش بار باتری خصوصاً در هوای سرد شود.

باتری هایی که کاملاً شارژ شده است را در مکانهای سرد قرار دهید و زمانی که شارژ آن کمتر از ۸۰ درصد شود به صورت مرتب شارژ کنید.

شرکت تویوتا

یکی از بهترین برند های ژاپنی و پرطرفدار تویوتا به شمار می رود که بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ کارمند به خود اختصاص داده است. این شرکت معتبر در اوایل تاسیس بیش از ۱۰ میلیون دستگاه خودرو تولید کرده که موفقیت افتخارات این برند در دنیا مثال زدنی و دیوانه کننده است.

 شرکت تویوتا دارای خودروهای الکتریکی و هیبریدی است که نسبت به رقبای دیگر جلوتر می باشد.

باتری ماشین تویوتا

باتری ماشین از دو مدل اتمی و اسیدی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها ویژگی های مختلفی دارند اما به طور کلی می‌توان گفت باتری های اتمی طول عمر بیشتری دارند و نگهداری آن به سهولت و استفاده راحت تری دارد.

از مزیت های باتری های اتمی چندین مورد از جمله آلودگی کمتری، طول عمر بیشتر و فاقد نیاز به مراقبت است پس می توان گفت بهترین گزینه برای استفاده می باشد.

 به علت داشتن مدل های مختلف باتری طول عمر آنها نیز متفاوت هستند اما به طور کلی زمانی که عملکرد دینام به صورت صحیح باشد ۳ تا ۴ سال باتری سالم می ماند و بعد از زمان معین شده باید تعویض و تست شود.

زمانیکه استارت خودرو به صورت سنگین باشد به این معناست که باتری ضعیف شده است و یا دلایل دیگری همچون برق پشت آمپر قطع شود نیز نشان دهنده خرابی باتری می باشد پس برای حفظ عمر بیشتر باید به نکات گفته شده دقت کنید.

زمانیکه چراغ های اتومبیل به صورت طولانی مدت روشن باشد باعث میشود از شارژ باتری استفاده شده و به صورت ناگهانی باتری دیگر عمل نکند.

همچنین تسمه دینام شل شده و یا بدون شارژ باقی بماند نیز باعث خرابی باتری می شود همچنین گرمای بیش از حد در زیر کاپوت باعث می شود عملکرد الکترولیتها کاهش پیدا کرده و باعث از کار افتادن باتری شود.

یکی دیگر از علت های خرابی باتری، شارژ بیش از حد باتری است که باعث خرابی باتری تویوتا می گردد.

باتری مناسب تویوتا

بهترین و مناسب ترین باتری برای خودروی تویوتا باتری 12 ولتی با آمپری که در بالا ذکر شد می باشد که برای آن هم می توان از باتری های ایرانی و هم باتری های خارجی استفاده کرد.

قیمت باتری ماشین تویوتا

قیمت باتری ماشین تویوتا بسته به کیفیت و برند آن ممکن است متفاوت باشد و در حدود ۱۰۰۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰۰ تومان موجود است، همچنین قیمت این محصول به عواملی مانند تهیه مواد آن، هزینه نیروی انسانی، هزینه تجهیزات تولید و هزینه حمل و نقل بستگی دارد؛ قیمت این محصول به دلیل تفاوت قیمت این محصول و عدم ثبات در آن و به دلیل نوسانات قیمت در بازار ارز است.

خرید باتری مناسب برای ماشین تویوتا

خودروهایی مانند Toyota به دلیل اینکه تجهیزات الکتریکی بسیار پیچیده ای دارند باید بهترین و مناسب ترین باتری را نصب کنید تا به تجهیزات الکتریکی خودرو آسیبی نرسد؛ رسالت باتری ارائه دهنده انواع باتری ماشین ایرانی و کره ای از بهترین برندهای موجود در بازار جهت خرید باتری ماشین به صورت تلفنی با شماره 09122434674 تماس حاصل فرمایید.

از نصب باتری های متفرقه و غیر استاندارد روی Toyota خودداری کنید.

تمامی باتری های عرضه شده در فروشگاه رسالت باتری دارای گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش می باشند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *