پست شده در خارجی

باتری پیکانو

باتری پیکانتو ۴۰ آمپر اتمی ساخت کشور کره جنوبی بوده و آن را روی خودروی کیا پیکانتو نصب می‌کنند. اما اگر بخواهیم آن را از نظر ابعاد مقایسه کنیم به طور تقریبی با باتری ۳۵ آمپری شباهت یکسانی به همراه دارد.

پیش از هر چیزی باید این نکته را بیان کنیم که کیا پیکانتو به عنوان یکی از خودروهای کوچک شهری در نظر گرفته شده که برای اولین بار در سال ۲۰۰۴ توسط کارخانه مربوطه معرفی شد و امروزه نیز به عنوان سومین نسل در حال ساخت و تولید است.

ما قصد داریم در رابطه با نسل دوم آن که در سال ۲۰۱۱ و در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش گذاشته شد مطالبی را ارائه دهیم و در رابطه با آن باید توضیح دهیم که در سال ۲۰۱۳ توسط برند اطلس خودرو به بازار کشور وارد شده و عرضه آن تا سال ۲۰۱۷ نیز ادامه پیدا کرد.

عمر مفید باتری پیکانتو چقدر است؟

قطعاً یکی از سوال ‌های مهمی که برای بسیاری از افراد در هنگام خرید باتری پیکانتو به وجود می‌آید دریافت اطلاعات لازم در رابطه با طول عمر آن است و در رابطه با این موضوع باید بیان کنیم که به طور متوسط باتری پیکانتو دارای طول عمری به مدت ۲ سال یا ۴۰ هزار کیلومتر می‌باشد.

البته یک سری موارد مهم و حائز اهمیت نیز وجود دارد که در صورت رخ دادن هر یک از آنها ممکن است باتری به تعویض احتیاج داشته باشد، اما با توجه به آمارهای به دست آمده، افرادی در طول سال حدوداً ۲۰ هزار کیلومتر با خودروی خود رانندگی می‌کنند بنا به مشکلات و موارد متعددی که برای آنها پیش می‌آید مجبور به تعویض باتری پیکانتو خواهند شد.

سال تولید باتری پیکانتو از کجا قابل شناسایی است؟

تمام باتری‌های خودرو که توسط برندهای متفاوت در طول سال تولید و به بازار عرضه می‌شوند دارای یک سریال مشخص برای شناسایی سال و ماه تولید می‌باشند و شما با در نظر گرفتن این موارد و توجه و دقت خوبی می‌توانید اطلاعات مورد نظر خود را تشخیص دهید.

این موضوع را مدنظر داشته باشید که پیش از هر چیزی تشخیص اطلاعات دقیق مربوط به باتری پیکانتو باید در اولویت شما قرار بگیرد، چرا که در بسیاری از مواقع مشکلات متعددی در این زمینه به وجود آمده و فردی که برای خرید باتری اقدام می کند شامل حال ضمانت و دیگر خدمات پس از فروش باتری نخواهد شد.

چگونه تشخیص دهیم که باتری پیکانتو دچار خرابی و احتیاج به تعویض دارد؟

تمام قطعات به کار گرفته شده روی خودروها ممکن است بنا به دلایل مختلف و متفاوت دچار آسیب و در نهایت خرابی شوند که این مورد شامل باتری ماشین نیز می‌شود و در چنین شرایطی در وهله اول باید آن را تشخیص داده و سپس برای تعویض باتری یا سایر قطعات اقدام کنید.

در اینجا لازم است بیان کنیم که بهترین راه برای تست باتری پیکانتو استفاده از دستگاه تستر کنترل سلامت باتری است که در هنگام مراجعه برای خرید همکاران ما سعی می‌کنند پیش از نصب باتری با استفاده از دستگاه تست سلامت آن را به طور کامل کنترل کنند.

در ادامه سعی می‌کنیم چندین مورد مختلف را نام ببریم که در صورت رخ دادن هر یک از آن ها احتمال خرابی و آسیب باتری پیکانتو وجود دارد.

  • حداقل به مدت دو سال یا حدود ۴۰ هزار کیلومتر از عمر باتری خریداری شده توسط شما گذشته باشد.
  • زمانی که قصد استارت زدن به خودروی خود را داشته باشید متوجه این موضوع شوید که صدای استارت کاملاً تغییر پیدا کرده یا به اصطلاح دیگر خودرو با دغدغه و مشقت زیاد روشن می‌شود.
  • حتی با وجود برق پشت آمپر کیا پیکانتو باز هم خودرو قابلیت روشن شدن ندارد.
  • امکان باز کردن درب خودرو با ریموت وجود ندارد و یا سیستم صوتی کار نمی‌کند.
  • با در نظر گرفتن موارد و راهنمایی‌های کامل روی باتری نشانگر سلامت آن به صورت قابل توجهی تغییر رنگ داده باشد.
  • متوجه این موضوع شوید که شکل ظاهری باتری به طور کامل تغییر پیدا کرده که این موضوع شامل باد کردن باتری، نشت اسید یا ذوب شدن قطرهای باتری می‌شود.

گارانتی باتری پیکانتو به چه صورت است؟

در رابطه با باتری‌های ایرانی باید این موضوع را بیان کنیم که تمامی گارانتی در نظر گرفته شده برای آن ها به صورت شرکتی است و شما با مراجعه و خرید باتری از هر برندی برای استفاده از خدمات و گارانتی آن باید به نمایندگی مربوطه مراجعه فرمایید.

در رابطه با مدت گارانتی باید این نکته را بیان کنیم که برای هر یک از محصولات با توجه به موارد متعدد از نظر کارخانه تولید کننده متفاوت است. از جمله عوامل مهم و تاثیرگذار در مدت آن می‌تواند برند باتری و نوع خودرو باشد.

زمان مراجعه برای خرید باتری پیکانتو یک کارت گارانتی به شما داده می‌شود و می‌توانید از خدمات پس از فروش آن نیز مطلع شوید.

حتماً این موضوع را مد نظر داشته باشید که با توجه به ابعاد خودروی کیا پیکانتو به هیچ وجه امکان نصب باتری بالاتر از ۳۵ آمپر وجود ندارد.

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید در رابطه با باتری پیکانتو مطالبی را در اختیار شما قرار دادیم و در پایان نیز باید به توضیح این موضوع بپردازیم که اگر قصد خرید باتری برای خودروی خود را دارید در وهله اول باید به تمامی موارد لازم در این رابطه دقت نمایید. امروزه کارخانه‌ها و برندهای مختلفی در سراسر کشور وجود دارد که هر یک از آنها سعی می‌کنند به تولید و عرضه باتری خودرو بپردازند، اما ما به شما پیشنهاد می ‌دهیم که حتماً در رابطه با هر یک تحقیقات لازم را انجام داده تا از این طریق بتوانید با داشتن اطلاعاتی دقیق برای خرید باتری پیکانتو اقدامات لازم را انجام دهید. از اینکه تا انتهای مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *