باتری اپتیما
پست شده در خارجی

باتری ماشین اپتیما

باتری اپتیما محصولی است که برای خودروی کیا اپتیما استفاده می شود. خودروی کیا اپتیما نیز سدان محبوبی بوده که از سال 2000 تاکنون در نسل های مختلف در شرکت خودروسازی کیا تولید شده است. باتری این خودرو ابتدا در کشور کره جنوبی تولید می شد. اما به تدریج شرکت های دیگر در سایر کشورها نیز باتری اپتیما را در مدل های مختلف برای این خودرو طراحی و تولید کردند. در کشور ما نیز برخی از شرکت ها اقدام به تولید این باتری کرده اند که پس از تولید، می توان آن ها را روی خودروی کیا اپتیما مورد استفاده قرار داد. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی باتری اپتیما و موضوعات مربوط به آن بپردازیم.

مشخصات باتری اپتیما

 • این باتری روی خودروی کیا اپتیما نصب می شود.
 • این باتری بر حسب مدل از 70 تا 80 آمپر قدرت دارد و می تواند برق 12 ولتی برای خودرو تولید کند.
 • طول، عرض و ارتفاع باتری اپتیما به ترتیب 26، 19 و 23 سانتی متر است.
 • باتری اپتیما از لحاظ صفحات داخلی در دو نوع اسیدی و اتمی تولید می شود.
 • این باتری می تواند بین دو تا سه سال عمر کند.

علائم خرابی باتری اپتیما

باتری اپتیما همانند سایر مدل های باتری، علائم مشابهی به هنگام خرابی و فرسودگی دارد. از این رو در صورت مشاهده این علائم، باید نسبت به تست باتری در تعمیرگاه اقدام کنید. در صورت خرابی نیز لازم است باتری را تعویض کنید. در زیر به علائم خرابی باتری اپتیما اشاره کرده ایم:

 • اگر خودروی شما مدتی خوابیده و بدون استفاده مانده باشد، در این صورت ممکن است با استارت زدن روشن نشود. این مساله می تواند نشانه ای از خرابی باتری باشد.
 • گاهی از اوقات برای روشن شدن خودرو، باید استارت سنگینی بزنید. در چنین شرایطی، باید ابتدا استارت خودرو را بازدید و بررسی کنید. در صورتی که استارت مشکلی نداشته باشد، ایراد گفته شده، می تواند ناشی از خرابی باتری باشد.
 • در برخی از مواقع، چراغ پشت آمپر ضعیف شده یا حتی قطع می شود. در این حالت، لازم است به کنترل و بازدید فیوزها و سرباتری ها بپردازید. در صورت نبود ایراد در این قسمت ها، خرابی باتری می تواند عامل این مشکل باشد که باید سالم بودن آن تست شود.
 • چنانچه موقعی که استارت می زنید، صدای تق تق به گوش شما برسد و خودرو نیز نتواند روشن شود، می تواند نشانه خرابی باتری باشد. در این صورت باید تست سالم بودن روی باتری انجام شده و در صورت خرابی، باید تعویض شود.

عوامل موثر بر عمر باتری اپتیما

همان طور که در بالا اشاره کردیم، عم مفید باتری اپتیما می تواند بین دو تا سه سال باشد. البته این میزان عمر مفید به عواملی بستگی دارد. به عبارتی این عوامل باعث کاهش یا افزایش عمر باتری می شود.

 • شرایط اقلیمی، یکی از عواملی است که روی عمر باتری اپتیما اثر می گذارد. اگر در مناطق گرمسیری رانندگی می کنید، به احتمال زیاد باتری شما زودتر فرسوده و خراب خواهد شد.
 • رانندگی در شهرها و جاده های پرترافیک، می تواند عاملی باشد که بر عمر باتری تاثیر گذاشته و باعث کاهش آن شود.
 • عامل دیگر، وجود خرابی در دینام است که روی عمر مفید باتری تاثیر می گذارد و آن را کاهش می دهد. به طور کلی سالم بودن دینام و کارکرد درست آن، باعث سالم ماندن بیشتر باتری و افزایش عمر مفید آن می شود.
 • برق دزدی در خودرو عامل دیگری است که باعث خرابی باتری و کاهش عمر مفید آن می شود. به این منظور برای این که از وجود برق دزدی در خودرو آگاه شوید، بهتر است خودرو را به یک تعمیرگاه معتبر ببرید.
 • نهایتا خارجی یا ایرانی بودن باتری، عامل دیگر در میزان عمر مفید آن است. باتری های اصلی کره ای در صورت استفاده مناسب می توانند تا سه سال عمر کنند. اما میزان عمر مفید در باتری های اپتیمای ایرانی، حدود دو سال است.

عوامل موثر بر قیمت باتری اپتیما

باتری های اپتیما در بازار با قیمت های متفاوتی عرضه شده و به فروش می رسند. قیمت این باتری همانند سایر مدل ها به عواملی بستگی دارد و این عوامل قیمت باتری را در بازار تعیین می کنند. در زیر به این عوامل اشاره کرده ایم:

 • اولین عامل کشور سازنده باتری است. در این رابطه، باتری های ساخت کره نسبت به محصولات برندهای داخلی با قیمت بالاتری به فروش می رسند.
 • نوع برند سازنده می تواند بر قیمت باتری در بازار تاثیر بگذارد. محصولات برخی از برندهای خارجی و حتی داخلی که اعتبار و سابقه بالایی در تولید انواع باتری ها دارند، با قیمت بالاتری عرضه می شوند.
 • نوع صفحات داخلی باتری اعم از اتمی یا اسیدی بودن، عامل دیگری است که روی قیمت باتری تاثیر می گزارد. معمولا باتری های اتمی نسبت به باتری های اسیدی، قیمت بالاتری دارند.
 • ظرفیت آمپراژ روی قیمت باتری تاثیر می گذارد. هر چقدر ظرفیت آمپراژ باتری افزایش یاید، قیمت آن نیز بالاتر می رود. برای مثال باتری های 80 آمپری نسبت به باتری های 70 آمپری، گران تر هستند.
 • مدت زمان باقی مانده از گارانتی نیز عاملی است که می تواند روی قیمت باتری تاثیر بگذارد. به عبارتی هر چقدر مدت زمان بیشتری از گارانتی باقی مانده باشد، باتری نیز قیمت بالاتری خواهد داشت.
 • تاریخ تولید باتری نیز روی قیمت آن تاثیرگذار است. هر چقدر از تاریخ تولید باتری مدت بیشتری سپری شود، قیمت باتری کاهش می یابد.

قیمت باطری اپتیما

لیست قیمت باتری ماشین اپتیما 70 آمپر
Filters Sort results
Reset Apply
لیست قیمت باتری ماشین اپتیما 74 آمپر
Filters Sort results
Reset Apply

نمایندگی فروش باتری اپتیما

خرید باتری اپتیما

به هنگام خرید باتری اپتیما باید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا محصولی که خریداری می کنید، بتواند مناسب خودروی شما بوده و کارایی و کیفیت لازم را داشته باشد. بنابراین ما در این قسمت به بررسی نکاتی پرداخته ایم که باید به هنگام انتخاب و خرید باتری اپتیما به آن توجه کنید.

 • در هنگام خرید باتری اپتیما، به میزان برق مصرفی در خودرو توجه کنید. اگر خودروی شما برق زیادی مصرف می کند، طبیعتا نیاز دارید تا باتری با آمپراژ بالاتر خریداری کنید. برای مثال نصب سیستم صوتی و باندهای قوی روی خودرو، مصرف برق آن را بالاتر می برد و لازم است باتری قوی تری روی خودرو ببندید.
 • شما وقتی قصد خرید باتری اپتیما را دارید، باید نوع دینام و میزان قدرت آن را مورد توجه قرار دهید. یعنی اگر دینام خودرو، قدرت کم تری دارد، باید به دنبال خرید باتری با آمپراژ پایین تر باشید. همچنین اگر دینام خودروی شما قدرت زیادی دارد، می توانید باتری با آمپراژ بالاتر خریداری کنید.
 • نکته بعدی، توجه به نوع آب و هوا و اقلیم منطقه زندگی است. در مناطق گرمسیری باتری های اتمی و در مناطقی با آب و هوای خنک و سرد، باتری های اسیدی می توانند عملکرد بهتری ارائه دهند.
 • توجه به ابعاد و حجم محفظه باتری نکته دیگری است که باید به هنگام خرید باتری اپتیما، آن را رعایت کرد. به عبارتی شما باید طبق ابعاد و حجم محفظه، باتری مناسب را انتخاب و خریداری کنید.
 • شما باید در موقع خرید باتری اپتیما، گارانتی محصول را از فروشنده، تقاضا کنید. در این صورت اگر باتری مد نظر فاقد گارانتی معتبر باشد، از خرید آن خودداری کنید.
 • از دیگر نکاتی که باید در این زمینه به آن توجه داشته باشید، تاریخ تولید باتری است. بنابراین در موقع انتخاب و خرید یک مدل باتری اپتیما، حتما به تاریخ تولید آن دقت کنید. اگر از تاریخ تولید باتری مدت زمان زیادی سپری شده باشد، توصیه می شود، از خرید آن اجتناب کنید. حتی اگر فروشنده بخواهد آن را با قیمت پایین تری به شما بفروشد.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی و معرفی باتری اپتیما و مطالب مربوط به آن پرداختیم. در بازار این نوع باتری با برندهای مختلف داخلی و حتی خارجی عرضه می شوند. در این صورت اگر قصد خرید محصولی باکیفیت و استاندارد دارید که عمر مفید زیادی نیز داشته باشد، توصیه ما خرید از مجموعه رسالت باتری است. در بخش فروش محصولات در همین وب سایت، شما می توانید چند مدل از باتری اپتیما را مشاهده کرده و به بررسی مشخصات و قیمت آن ها بپردازید. در نهایت پس انتخاب یک باتری که متناسب خودروی شما نیز باشد، می توانید با پرداخت هزینه، محصول را به شکل اینترنتی و بدون مراجعه حضوری خریداری کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *