باتری ماشین اپیروس
پست شده در خارجی

باتری ماشین اپیروس

باتری اپیروس، نوعی از باتری اتومبیل است که روی خودروی کیا اپیروس نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد. خودروی کیا اپیروس، سدان نیمه لوکسی به شمار می رود که توسط شرکت کیا در سال 2003 معرفی و به بازار عرضه شد. این خودرو تا سال 2010 در شرکت کیا تولید می شد. کیا اپیروس در سال 2008 به بازار خودروی ایران وارد شد و در مدت زمان کوتاهی توانست طرفداران زیادی را در کشور به دست آورد. باتری هایی که روی این خودرو نصب شده، توسط چند شرکت مختلف در کشور عرضه می شوند. به طوری که محصولات آن ها از نظر کیفیت و کارایی با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه این مطلب قصد داریم باتری اپیروس را معرفی کرده و به بیان موضوعات مربوط به آن بپردازیم.

مشخصات باتری اپیروس

 • این باتری قدرت 70 آمپر دارد و برق 12 ولتی تولید می کند.
 • این باتری در خودروی اپیروس زیر کاپوت جلو در قسمت راننده قرار می گیرد.
 • به طور میانگین این باتری بین دو تا سه سال می تواند عمر کند که البته این میزان به عواملی بستگی دارد.
 • طول، عرض و ارتفاع محفظه نگهداری این باتری به ترتیب 26، 17 و 23 سانتی متر است.
 • این باتری در دو نوع اسیدی و اتمی تولید می شود.

علائم خرابی باتری اپیروس

 • هنگامی که می خواهید خودرو را روشن کنید، اگر این کار با استارت سنگین انجام شود، نشان می دهد که باتری ضعیف شده است. زیرا این وضعیت نشان می دهد که ولتاژ باتری کاهش یافته و به کم تر از 12 ولت رسیده است. در این حالت باید باتری را از نظر سالم یا معیوب بودن تست کرد.
 • اگر با استارت خودروی تان روشن شود، اما چراغ پشت آمپر، ضعیف یا قطع باشد، می توان آن را نشانه ای از خرابی باتری دانست. در این شرایط کنترل سرباتری ها و فیوزها ضروری است. در صورت نبود مشکل، باتری باید تست شود.
 • برخی از مواقع خودرویی که برای مدتی خوابیده و بدون استفاده مانده است، استارت نمی خورد. در این شرایط احتمالا باتری خراب شده است و نیاز به تست و کنترل دارد.
 • روشن نشدن خودرو و شنیدن صدای تق تق به هنگام استارت زدن، می تواند نشانه دیگری از خرابی باتری باشد که نیاز به بررسی و تست باتری دارد.
 • در برخی از مواقع، گاز خودرو دچار نوسان و اختلال می شود. این پدیده نیز می تواند خرابی باتری را نشان دهد که نیاز به بررسی و تست باتری وجود دارد.
 • کم نور شدن چراغ های خودرو نیز می تواند نشان دهنده خرابی باتری باشد. در این حالت لازم است باتری از نظر سالم یا خراب شدن مورد تست قرار گیرد.
 • اگر نشانگر یا چشمی باتری دچار تغییر رنگ شود، می تواند یکی از علائم خرابی باتری باشد.

عمر باتری اپیروس و عوامل موثربر آن

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، باتری اپیروس بین دو تا سه سال عمر مفید دارد. البته همانند سایر باتری ها، عواملی روی عمر مفید این باتری، تاثیر گذاشته و باعث کاهش یا افزایش آن می شود. در ادامه به بررسی این عوامل پرداخته ایم.

 • عامل نخست، شرایط اقلیمی منطقه ای است که از باتری روی خودرو استفاده می شود. استفاده از باتری های اسیدی در مناطق گرمسیری باعث خرابی آن ها در کوتاه مدت می شود. به این منظور بهتر است در مناطق گرمسیری از باتری های اتمی استفاده شود.
 • اگر در شهرهای شلوغ و مسیرهای پرترافیک رانندگی می کنید، به احتمال زیاد باتری زودتر دچار خرابی و فرسودگی خواهد شد.
 • عامل دیگر، خرابی یا سالم بودن دینام است که روی عمر مفید باتری تاثیر می گذارد. اگر دینام خراب باشد، باتری نمی تواند به درستی شارژ شده و در این صورت زودتر خراب خواهد شد. اما دینام سالم با شارژ درست باتری، باعث افزایش عمر آن می شود.
 • برق دزدی خودرو نیز می تواند بر عمر باتری اپیروس تاثیر گذاشته و آن را کاهش دهد. برای تشخیص برق دزدی لازم است خودرو توسط یک تعمیرکار ماهر مورد بررسی قرار گیرد.
 • نوع برند و حتی کشور سازنده نیز باعث می شود که عمر باتری های اپیروس با یکدیگر تفاوت داشته باشد. به طور کلی باتری های اصلی کره ای در مقایسه با باتری هایی که برندهای داخلی تولید می کنند، عمر مفید بالاتری دارند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت باتری اپیروس

باتری هایی اپیروس در بازار با قیمت های متفاوتی عرضه می شوند. عواملی روی قیمت این باتری ها تاثیر گذاشته و باعث شده اند که در بازار با تفاوت قیمت ها روبرو شویم. در این بخش به بررسی عواملی پرداخته ایم که روی قیمت باتری اپیروس می گذارند.

 • میزان قدرت باتری از نظر تعداد آمپراژ، عاملی است که روی قیمت آن تاثیر می گذارد. مسلما باتری هایی که آمپراژ آن ها به عدد 75 می رسد، در مقایسه با باتری هایی با آمپراژ 70، قیمت بالاتری دارند.
 • عامل دیگر اتمی یا اسیدی بودن باتری است که باعث تفاوت قیمت آن می شود. به طور کلی، باتری های اتمی در مقایسه با مدل های اسیدی، گران تر هستند.
 • نوع برند سازنده بر قیمت باتری تاثیر می گذارد. در این خصوص محصولات برندهای معتبر و شناخته شده نسبت به محصولات برندهای متفرقه و کم تر شناخته شده، با قیمت بالاتری عرضه می شوند.
 • علاوه بر نوع برند، داخلی یا خارجی بودن باتری روی قیمت آن تاثیر می گذارد. باتری های کره ای در مقایسه با باتری های ایرانی، قیمت بالاتری دارند.
 • مدت زمان اعتبار گارانتی، از دیگر عواملی است که روی قیمت باتری اپیروس تاثیر می گذارد. هر چه از تاریخ پایان گارانتی مدت زمان بیشتری باقی مانده باشد، روی قیمت باتری تاثیر گذاشته و باعث افزایش آن می شود. اما باتری هایی که تاریخ اتمام گارانتی آن ها نزدیک باشد، با قیمت پایین تری به فروش می رسند.
 • سال تولید باتری نیز می تواند روی قیمت باتری اثرگذار باشد. هر چه از تاریخ تولید باتری زمان بیشتری بگذرد، قیمت آن کاهش می یابد.

قیمت باتری اپیروس

قیمت باتری ماشین بسته به کیفیت و برند آن ممکن است متفاوت باشد جهت اطلاع از قیمت های به روز با ما تماس بگیرید. همچنین قیمت این محصول به عواملی مانند تهیه مواد آن، هزینه نیروی انسانی، هزینه تجهیزات تولید و هزینه حمل و نقل بستگی دارد؛ قیمت این محصول به دلیل تفاوت قیمت این محصول و عدم ثبات در آن و به دلیل نوسانات قیمت در بازار ارز است.

Filters Sort results
Reset Apply
باتری اپیروس را از کجا خریداری کنیم؟

برای خرید باتری اپیروس می توانید به تعمیرگاه های باتری در سطح شهرها مراجعه کنید. یا این که از طریق فروشگاه ها و نمایندگی های شرکت های تولید باتری، اقدام به خرید باتری مورد نظر خود کنید. البته اگر کیفیت، کارایی، طول عمر و نیز قیمت باتری برای شما اهمیت دارد، خرید از فروشگاه رسالت باتری را به شما پیشنهاد می کنیم. زیرا در این مجموعه، انواع باتری خودروها از جمله باتری اپیروس در کیفیت بالا و البته قیمت مقرون به صرفه برای مشتریان عرضه می شود. باتری هایی که در این مجموعه عرضه می شوند، محصول برندهای معتبر و شناخته شده هستند و به همراه گارانتی معتبر به مشتریان عرضه می شوند.شماره تماس:

09122434674

021-77809358

021-77805405

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *