پست شده در خارجی

باتری ماشین لیفان ۶۲۰

ماشین لیفان ۶۲۰ جزء خودروهای چینی بوده که بسیار محبوب و وارد بازار ایران شده است این خودرو دارای ویژگی و آپشن های مختلفی می‌باشد که قیمت آن بسیار مناسب و خریداران زیادی دارد.

در سال ۱۳۹۰ توسط شرکت کرمان موتور وارد بازار شده و به متقاضیان ایرانی رسیده است.  در گذشته، تنوع  خودروهایی که صندوقدار باشند کم بوده است که لیفان ۶۲۰ باعث شده استقلال زیادی روبرو شود و خریداران زیادی دارد. علاوه بر ظاهر زیبای آن، تجهیزات به روز نیز بر روی فروش آن تاثیر گذاشته است.

باطری ماشین لیفان ۶۲۰

باتری ماشین لیفان ۶۲۰ دارای ۷۰ آمپر پایه بلند است که  به صورت گسترده و به راحتی پیدا میشود این نوع باتری با قیمت مناسب و باکیفیت بالا است که دارای ۱۲ ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش می باشد.

به طور کلی می توان گفت عمر باتری خودرو بین ۲ تا ۳ سال است اما آب و هوا می تواند  تاثیر مستقیم بر روی عمر باتری بگذارد. زمانی که موتور در حال کار کردن است در زیر کاپوت دارای بالاترین سطح گرما می باشد که با رعایت نکردن احتیاط های لازم باعث خرابی باتری میگردد.

هوای گرم باعث تبخیر الکترولیت های باتری می شود و به ساختار باتری آسیب میرساند به همین دلیل در هوای گرم عمر باتری بسیار کوتاه می شود بنابراین طول عمر باتری بر اساس آب و هوایی که بیشتر رانندگی صورت می گیرد، قابل تغییر است.

اگر از باتری خودرو به صورت مرتب و صحیح مراقبت شود  باعث کار کردن بیشتر باتری می شود چرا که با مراقبتهای درست میتوان تعویض باتری را از موعد مقرر شده بیشتر کرد.

قیمت باتری ماشین لیفان ۶۲۰

یکی از عامل های تاثیر گذار عمر باتری، کیفیت و مواد اولیه است که در باتری به کار برده شده همچنین مرغوبیت آن می تواند بر روی قیمت باتری موثر باشد.

باتری های ماشین لیفان بر اساس برند و کیفیت آنها متفاوت هستند چرا که با داشتن کیفیت بالا و مرغوبیت قیمت آن نیز افزایش پیدا میکند همچنین با خرید یک برند معروف نیز بر روی قیمت تاثیر مستقیم میگذارد پس قیمت های باتری ماشین لیفان ۶۲۰ متفاوت هستند.

زمان خرید باتری لیفان ۶۲۰ باید کیفیت باتری را در نظر داشته باشید سپس به قیمت باتری اهمیت دهید زیرا اگر یک باتری بی کیفیت خریداری کنید در هنگام روشن کردن ماشین دچار مشکل شوید قیمت مقرون به صرفه آن هیچ تاثیری بر روی عملکرد باتری نمی گذارد و بعد از گذشت زمان کوتاهی دوباره نیاز به تعویض باتری دارید بنابراین بهتر است باتری با کیفیت بالا خریداری کنید.

همانطور که میدانید باتری هایی با کیفیت از مواد اولیه درجه یک ساخته شده است که هزینه تولید آن نیز بالاتر می باشد اما در نهایت یک باتری با عملکرد بهتر خریداری می شود که طول عمر بیشتری نیز دارد.

نحوه تعویض باطری لیفان۶۲۰

یکی از اتفاق های ناگوار ای که می تواند برای خودروی شما پیش آید تمام شدن باتری میباشد. با چک کردن باتری هر چند وقت یکبار و رعایت چندین نکته در نگهداری آن می توان از خرابی باتری جلوگیری کرد.

برای مراقبت های بیشتر می توان قسمت بالای باتری و هرگونه خوردگی را با استفاده از جوش شیرین و یک فنجان آب با استفاده از یک برس غیر فلزی تمیز کنید سپس با یک دستمال مرطوب آن را پاکسازی کنید. سپس کابل ها را جدا کرده و از کابل منفی شروع کنید تا از هرگونه مشکلات جلوگیری شود.

طبق دستوری که برای شما تعریف شد می توانید پایانه ها و کابل های باتری را بیشتر تمیز کنید تا از خرابی زود هنگام آن جلوگیری شود. زمانی که از آخرین تعویض باتری ۲ سال میگذرد، باتری سولفاته شده و بهتر است یک باتری جدید تهیه کنید.  تعویض باتری را به دست کارشناسان ماهر بسپارید چرا که آنها با رعایت نکات ایمنی مربوط به سلامت باتری به صورت کاملا حرفه ای باتری را نصب میکند.

 نکات کلیدی برای نگهداری از باتری لیفان ۶۲۰

برخی اوقات به صورت تصادفی چراغهای جلو خودرو روشن گذاشته می شود که باعث خرابی باتری و مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد که این خطای انسانی باعث از بین رفتن باتری میشود.

باتری ماشین جز یکی از مهم ترین اجزای ماشین به شمار می رود زیرا زمانی که موتور خودرو خاموش می باشد همه چیز را در خود ذخیره میکند همچنین افراد می توانند تبلت، رایانه خود را در حال حرکت شارژ کنند باید دقت داشته باشید که برای شارژ کردن تبلت یا هر وسیله شارژی دیگر باید از باتری که با آمپر بالا هستند استفاده شود.

حتی بعد از خاموش شدن خودرو،  باتری خودرو در واقع کارهای دیگر از جمله سیستم ضد سرقت و ساعت کار انجام می‌دهد. زمانی که با چرخاندن سوئیچ خودرو روشن نمی شود اولین دلیل خاموشی و روشن نشدن خودرو، باتری می باشد اما گاهی اوقات این مشکل به استارت خودرو مربوط می شود حتی اگر آمپر متر نیز نشان دهنده آمپر خوب باشد.

برای افزایش طول عمر باتری لیفان ۶۲۰ باید به چندین نکته دقت داشته باشید:

مثلاً باید دو پایانه باتری محکم بسته شده باشد زمانی که محکم باشد انرژی را بهتر منتقل می کند اما اگر اتصال شل باشد علاوه بر تحویل انرژی کمتر باعث عملکرد بد باتری می شود.

همانطور که میدانید با گذشت زمان و کار کردن خودرو باتری لیفان ۶۲۰  دچار خوردگی شده و همانند یک پودر سفید بر روی دو پایانه باتری تشکیل می شود که به آن سولفاته گفته و باید تمیز شود.

تمیز کردن این سولفات ها باعث می شود جریان شارژ افزایش پیدا کرده و عمر باتری را افزایش دهد با استفاده از جوش شیرین و آب می توانید سولفات ها را پاک کنید همچنین با استفاده از آب جوش مشکل به صورت کامل برطرف میشود.

لازم به ذکر است که قبل از انجام این کار باید مطمئن باشید که پایانه ها متصل نیستند و بعد از اتمام کار بعد از خشک کردن آن به وسیله یک پارچه تمیز می توان اتصال را مجدداً برقرار کرد.

سولفات ها که از کریستالهای سولفات سرب هستند بر روی سطح و صفحات باتری تشکیل می شود که مقدار کم آن نمی تواند مشکل جدی ایجاد کند اما اگر این رسوبات به کریستال های بزرگ تبدیل شوند بر روی عملکرد باتری تاثیر مستقیم می گذارد و کارایی آن را کاهش میدهد.

علاوه بر کاهش عملکرد می‌تواند میزان شارژ پذیری آن نیز کم کند. زمانی که بر روی باتری سولفات باشد باتری میتواند در حالت شارژ باقی مانده و اجازه شارژ شدن به باتری را  ندهد.

برای نگهداری بهتر از باتری لیفان ۶۲۰ ابتدا بین فصل گرمای تابستان و سرما تست کنید یک تست خوب و مناسب می تواند برای شما مشخص کند که باتری چقدر شارژ شده است به طور کلی می تواند اندازه سالم بودن باتری را به شما نشان دهد.

همانطور که میدانید باتری ها برای همیشه ماندگار نبوده و عمر محدودی دارند اما طول عمر آن بستگی به عوامل مختلف دارد که یکی از مهمترین عامل های آن شرایط آب و هوای نامناسبی است که در آن رانندگی می شود.

عامل های مختلف دیگری علاوه بر آب و هوا وجود دارد که می تواند تاثیر مستقیم بر روی طول عمر باتری بگذارد چرا که باتری لیفان ۶۲۰ نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارد.

در این مقاله شما را با باتری ماشین لیفان ۶۲۰ به طور کامل آشنا کردیم تا به راحتی بتوانید باتری خود را تعویض کرده و بهترین باتری را خریداری کنید به این نکته نیز دقت داشته باشید با وجود افراد سودجو، باتری های ناسالم و تاریخ گذشته که از طریق قاچاقی وارد ایران می شود در بازار وجود دارد که نمی توان از هر شرکتی خرید کرد. شما باید برای خریداری یک باتری سالم و برند از یک شرکت معتبر خریداری کنید تا به صورت طولانی مدت از آن بهره ببرید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *