باتری سراتو
پست شده در خارجی

باتری سراتو

پیش از آنکه به معرفی باتری سراتو بپردازیم باید این نکته را بیان کنیم که خودروهای موجود در بازار از قطعات مختلف و متفاوتی تشکیل شده‌اند که باتری نیز به عنوان یکی از این قطعه ‌های مهم تلقی می‌شود و می‌توان گفت که بدون داشتن باتری ماشین و خودروی شما عملاً بدون کارایی خواهد ماند.

این امکان فراهم شده تا برای خرید یا حتی تعویض باتری کیا سراتو آن هم از نوع مونتاژ یا وارداتی به نمایندگی‌ های معتبر موجود در سراسر کشور مراجعه فرمایید، اما پیش از هر چیزی باید از آمپر یا ولتاژ دقیق باتری مطلع باشید، چرا که ممکن است حتی با خرید یک باتری دیگر و نصب آن، خودرو به درستی کار کند و استارت بزند، اما در حالت کلی بهترین و مناسب ‌ترین گزینه برای شما باتری اصلی و مختص خودرو است تا شاهد کارایی بهتر و آسیب کمتر باشید. در ادامه قصد داریم مطالب کامل ‌تری در رابطه با باتری سراتو برای شما بیان کنیم پس با ما همراه باشید.

باتری ماشین کیاسراتو دارای چند آمپر است؟

همانطور که ملاحظه کردید در مطالب فوق به این موضوع اشاره‌ ای داشتیم که در زمان مراجعه برای خرید باتری ماشین کیا سراتو باید اطلاعات دقیقی در رابطه با آمپر آن داشته باشید و در پاسخ به سوال مطرح شده باید بیان کنیم که در داخل کشور ایران کیا سراتو دارای دو مدل مونتاژ و وارداتی با موتورهای ۲۰۰۰ و ۱۶۰۰ سی سی می‌باشد و باتری‌های موجود برای این دو مدل دارای تفاوت آنچنانی با یکدیگر نیستند.

سراتو وارداتی

در رابطه با ظرفیت باتری سراتو وارداتی باید بیان کنیم ۶۰ آمپر ۱۲ ولت بوده و باتری مناسب برای این ماشین نیز از نوع پایه کوتاه با چیدمان قطب چپ است. باید این نکته را نیز بیان کنیم که منظور ما از باتری پایه کوتاه یعنی، ارتفاع قطب‌های سربی موجود که همان منفی و مثبت است، دقیقاً با سطح باتری یکسان و برجستگی نسبت به سطح آن نداشته باشد.

نوع باتری مناسب برای این خودرو، اصلی یا فابریک اتمی است. باتری‌های فابریک کمپانی برای سراتو وارداتی و از طرف کشور کره به ایران وارد می‌شوند و اگر قصد جایگزین کردن باتری دارید این امکان فراهم است تا از سایر برندهای مختلف نیز استفاده کنید. لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که روی این خودرو از قالب L2 استفاده خواهد شد.

سراتو مونتاژ 2000

در رابطه با باتری کیا سراتو ۲۰۰۰ که البته به نام سایپایی یا داخلی نیز شناخته می‌شود، باید بیان کنیم که این مدل نیز از نوع ۶۰ آمپر ۱۲ ولت بوده ولی برای آن از باتری اتمی پایه بلند با چینش قطب چپ استفاده می‌شود. این نوع باتری ارتفاع بلندتر و قطب برجسته ‌تری به دنبال دارد و قالب مناسب آن نیز D23 می‌باشد. البته باید به توضیح این موضوع نیز بپردازیم که برای این مدل خودرو امکان نصب باتری پایه بلند و پایه کوتاه وجود دارد.

ابعاد باتری کیا سراتو چگونه است؟

ابعاد مناسب باتری سراتو مونتاژ ۲۰۰۰ و حداکثر فضای در نظر گرفته شده برای نصب به میزان ۲۶ سانت طول ۱۹ سانت عرض و در نهایت به طور تقریبی ۲۵ سانت ارتفاع است.

اما ابعاد در نظر گرفته شده برای باتری سراتو وارداتی و فضای لازم برای نصب آن شامل ۲۶ سانت طول، ۱۹ سانت عرض و در نهایت نیز تقریباً ۲۲ سانت ارتفاع می‌باشد.

کدام باتری برای خودروی سراتو مناسب است؟

باتری‌هایی که برای ماشین سراتو در داخل کشور وجود دارد و به بازار عرضه می‌شود شامل دو دسته ایرانی و کره‌ای است که در ادامه سعی می‌کنیم در رابطه با آنها توضیحاتی بیان کنیم.

باتری ایرانی سراتو

می‌توان به این موضوع اشاره‌ ای داشت که امروزه ایران به حدی در این صنعت با پیشرفت روبرو شده که آن دسته از مشتریانی هم که به دنبال بهترین باتری برای خودروی خود می‌باشند اولویت و ترجیح آنها استفاده از برندهای با کیفیت داخلی است.

باید این نکته را نیز توضیح دهیم که تمامی برندهای داخلی از کیفیت قابل قبول و مطلوب برخوردار نیستند، اما این اطمینان برای شما وجود دارد که بیش از ۹۵ نیاز بازار در خود کشور و توسط تولید کنندگان داخلی تامین و رفع می‌شود.

برخی از شرکت‌های معتبر و شناخته شده‌ای همچون سپاهان یا برنا اقدام به ورود دستگاه‌های روز و دقیق کرده و توانسته اند از تمامی رقبای خود در این زمینه نیز پیشی بگیرند.

در حال حاضر بهترین و شناخته شده ترین برندهایی که در ایران وجود دارند و توانسته اند رضایت مشتریان را به بهترین نحو ممکن به دست آورند، باتری‌های ۶۰ و ۷۰ آمپر سپاهان باتری و برنا باتری هستند.

باتری کره ای

اگر بنا به هر شرایطی قصد خرید باتری خارجی یا کره‌ای برای ماشین خود دارید ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که حتماً برندهای هیوندای و دلکور باتری را در اولویت قرار دهید.

دلکور شامل پلاتینیوم، هگزا، شارک، سین، رویال و پوما بوده و هیوندای نیز شامل انرسل، ایندیگو، سولایت خواهد شد.

چه زمانی باید برای تعویض باتری سراتو اقدام کرد؟

همانطور که به خوبی مطلع هستید هر یک از باتری‌های تولیدی چه توسط برند ایرانی و چه خارجی پس از پشت سر گذاشتن یک بازه زمانی باید تعویض شوند، اما در حالت کلی زمین تعویض باتری سراتو به یک سری فاکتورهای مهم و متعدد بستگی دارد که عبارتند از:

  • روشن نشدن و استارت نخوردن ماشین پس از چند ساعت خاموش ماندن
  • شنیده شدن صداهایی مانند تق تق در زمان استارت زدن
  • ریموت خودرو به درستی عمل نکند
  • برق خودرو به صورت کامل قطع شود
  • روشن کردن ماشین با استفاده از باتری کمکی
  • استارت خوردن آن هم به صورت ضعیف
  • رنگ چشمی باتری تغییر کرده و سفید شده باشد

در صورت رخ دادن چنین مواردی باید حتماً برای تعویض باتری سراتو اقدام کنید.

سخن پایانی

همانطور که ملاحظه کردید در رابطه با باتری سراتو موارد لازم را در اختیار شما قرار دادیم و در پایان نیز باید به این موضوع اشاره ‌ای داشته باشیم که در زمان مراجعه برای خرید باتری حتماً بهترین برند را انتخاب کنید تا شامل خدمات پس از فروش و گارانتی و دیگر موارد مربوطه شوید. امیدواریم مطالب گفته شده مورد تایید واقع شده باشند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *