باتری کارنیوال
پست شده در خارجی

باتری کارنیوال

باتری کارنیوال از جمله انواع باتری هایی است که روی خودروی کیا کارنیوال نصب می شود. خودروی کیا کارنیوال، نوعی مینی ون محسوب می شود که تولید آن از سال 1998 در شرکت خودروسازی کیا کره جنوبی آغاز شده است. این خودرو، به کاربران، سواری نرم و آرامی ارائه می دهد و ظاهری همانند جعبه دارد. به طوری که طراحی ظاهری این خودرو به نحوی است که از بیرون به یک خودروی معمولی شباهت دارد. باتری کیا کارنیوال از نوع استاندارد و باکیفیت آن در وبسایت رسالت باتری برای مشتریان عرضه می شود. در ادامه قصد داریم به بررسی باتری کیا کارنیوال و بیان مشخصات آن بپردازیم.

مشخصات باتری کارنیوال

 • از لحاظ میزان آمپر، این باتری در دو نوع 60 و 70 آمپر ساخته شده و برق 12 ولت برای خودرو تولید می کند.
 • ابعاد این باتری برای طول، عرض و ارتفاع به ترتیب 28، 18 و 23 سانتی متر است.
 • میانگین عمر مفید این باتری، روی خودرو کیا کارنیوال در حدود دو سال است.
 • از نظر جنس صفحات تشکیل دهنده، این باتری در دو نوع اسیدی و اتمی تولید می شود.

علائم خرابی باتری کارنیوال

از آن جایی که باتری کارنیوال روی خودروی کیا کارنیوال نصب می شود، به هنگام خرابی، علائمی از خود نشان می دهد که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم:

 • استارت نخوردن خودرو پس از مدت زمانی که از خودرو استفاده نمی شود. این مورد نشان می دهد که خرابی باتری بوده و قادر به نگاه داشتن شارژ نیست. در این صورت با تعویض باتری این مشکل حل می شود.
 • روشن شدن خودرو با استارت سنگین، علامت دیگری است که نشان می دهد باتری ضعیف شده است و باید تعویض شود.
 • قطع یا ضعیف شدن برق پشت آمپر، می تواند نشانه ای از خرابی باتری باشد. در این شرایط در وهله نخست، فیوزها و سرباتری ها را بررسی و چک کنید. در صورت نبود مشکل، تعویض باتری باید انجام شود.
 • گاهی ممکن است هنگامی که استارت می زنید، برق قطع شود یا صدای تق تق از استارت به گوش برسد. این علائم می تواند نشانه ای از خرابی باتری بوده و تعویض آن را ضروری می سازد.
 • چنانچه با کم نور شدن چراغ های خودرو روبرو شدید، می تواند نشانه ای از خرابی و ضعیف شدن باتری باشد.
 • برخی از مواقع با بررسی شکل ظاهری باتری می توان خرابی آن را فهمید. در این خصوص اگر باد کردن بدنه، نشتی اسید و ذوب شدن قطب های باتری را مشاهده کردید، می توان به خرابی باتری پی برد.

تشخیص خرابی باتری از روی رنگ چشمی

علاوه بر علائمی که در بالا بیان کردیم، با بررسی رنگ چشمی باتری نیز می توان به خرابی یا سالم بودن آن پی برد. چشمی باتری ممکن است به سه رنگ سبز، مشکی و سفید دیده شود. در زیر به معنای این سه رنگ اشاره کرده ایم.

رنگ سبز: این رنگ نشان می دهد که باتری کارنیوال شارژ دارد. البته این رنگ نمی تواند نشان دهنده سالم بودن باتری باشد و تنها شارژ بودن باتری را نشان می دهد. معمولا این رنگ نشان می دهد که دینام در وضعیت نرمال و سالم قرار دارد و می تواند با عملکرد خود باتری را شارژ کند.

رنگ مشکی: این رنگ نشان می دهد که داخل باتری، شارژی وجود ندارد. البته خالی بودن باتری، نمی تواند دلیلی بر خرابی آن باشد. بلکه ممکن است به دلایل دیگری از جمله درست کار نکردن دینام، باتری شارژ نشود. در این صورت می توان باتری را یک بار با دستگاه شارژ کرد تا در صورت پر شدن، از سالم بودن آن اطمینان پیدا کرد.

رنگ سفید: این رنگ نشان می دهد که باتری خودروی شما خراب شده است. زیرا به احتمال زیاد می توان گفت که باتری خشک شده و صفحات آن خراب و فرسوده شده است.

عمر مفید باتری کارنیوال به چه عواملی بستگی دارد؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم، باتری کارنیوال به طور میانگین در حدود دو سال عمر مفید دارد. البته عمر مفید این باتری به عواملی نیز بستگی دارد. شرایط آب و هوایی یا اقلیمی، یکی از عواملی است که روی عمر مفید باتری کارنیوال تاثیر می گزارد. در این خصوص، استفاده از این باتری در مناطق گرمسیری، باعث کاهش عمر مفید آن می شود. عامل بعدی، رانندگی در مسیرهای شلوغ و پرترافیک است که می تواند عمر مفید باتری را کاهش دهد. عامل سومی که روی عمر مفید باتری کارنیوال تاثیر می گزارد، نوع دینام و عملکرد آن و نیز نوع استارت خودرو است. دینام های باکیفیت باعث افزایش عمر مفید باتری می شوند. همچنین با نصب استارت باکیفیت در خودرو، روی عمر مفید باتری تاثیر گذاشته و آن را بالا می برد. نهایتا ایرانی یا خارجی بودن، عامل دیگری است که روی عمر مفید باتری تاثیرگزار است. به طوری که باتری های ایرانی در مقایسه با باتری های کره ای عمر مفید کم تری دارند. به طور میانگین باتری های ایرانی از یک سال و نیم تا دو سال و باتری های اصلی کره ای در حدود سه سال می توانند عمر کنند.

قیمت باتری ماشین کارناوال

Filters Sort results
Reset Apply

خرید باتری کارنیوال

برای خرید باتری کارنیوال باید چند نکته را رعایت کنید تا محصولی که خریداری می کنید، کارایی و کیفیت لازم را داشته باشد. به این منظور توجه به چهار عامل مهم ضرورت دارد؟

 • خودرو چه میزان برق مصرف می کند؟
 • دینام چه میزان قدرت برای شارژ کردن باتری دارد؟
 • محفظه ای که باتری درون آن قرار می گیرد، چه میزان حجم برای نگهداری ایمن باتری دارد؟
 • آب و هوای محل زندگی چگونه است؟

با توجه به این عوامل، چنانچه روی خودرو، باندهای قوی نصب شود، در این حالت، میزان برق مصرفی افزایش می یابد. بنابراین باتری مورد نظر باید بالاترین آمپر را داشته باشد. اما برعکس اگر خودروی شما مصرف برق زیادی ندارد، در این صورت انتخاب باتری با کم ترین میزان آمپر می تواند گزینه مناسبی باشد.

عامل مهم دیگری که باید در انتخاب باتری کارنیوال به آن توجه شود، نوع آب و هوای محل زندگی است. به این منظور اگر در مناطق خنک و سردسیری زندگی می کنید، انتخاب باتری سرب اسیدی می تواند گزینه مناسبی باشد. باتری های سرب اسیدی می توانند در دمای 10 تا 35 درجه سانتی گراد، عملکرد مطلوبی ارائه دهند. اما این باتری ها برای مناطق گرمسیری مناسب نیستند. زیرا نوسانات دمایی و افزایش درجه حرارت، باعث بروز اختلال در عملکرد این باتری ها می شود.

جمع بندی

در این مطلب کوشش کردیم تا به بررسی باتری کارنیوال و ویژگی های آن بپردازیم. همچنین علائم خرابی و نکاتی را که باید در خرید آن مد نظر قرار گیرد، مورد بررسی قرار دادیم. به این منظور در صورتی که قصد دارید باتری کارنیوال را با کیفیت بالا و البته قیمت مقرون به صرفه خریداری کنید، پیشنهاد ما خرید از مجموعه رسالت باتری است. با مراجعه به بخش محصولات در همین سایت، می توانید مدل های باتری کارنیوال را مشاهده کرده و به بررسی ویژگی های آن بپردازید. همچنین در صورت انتخاب یک مدل، با پرداخت هزینه، می توانید محصول را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *