پست شده در خارجی

باتری ماشین بنز

مرسدس بنز (Mercedes Benz) یک برند آلمانی تبار است که ۲۸ ژوئن سال ۱۹۲۶ توسط کارل بنز و گوتلیب دایملر پایه‌گذاری شد؛ امروزه خودروهای مرسدس بنز در سراسر دنیا طرفداران زیادی دارند.

عمر مفید باتری مرسدس بنز چقدر است؟

به طور متوسط ​​عمر باتری حدود ۲ سال یا ۴۰۰۰۰ کیلومتر است، البته هر کدام از این موارد باید زودتر تعویض شود. اما از آنجایی که اکثر مردم سالانه حدود ۲۰۰۰۰ کیلومتر رانندگی می کنند، پس از ۲ سال باتری مرسدس بنز باید تعویض شود.

عمر مفید باتری در بنز به دلیل آمپر بالا بودن باتری ها حداقل چهار تا پنج سال است، بعد از چهار سال حتما باتری ماشین را تست کنید تا افت ولتاژی نداشته باشد؛ اگر در منطقه ای زندگی می کنید که هوای بسیار گرم دارد، باید زودتر باتری را چک کنید زیرا در شرایط آب و هوای گرم عمر باتری کاهش می یابد.

زمان تعویض و علائم خرابی باتری بنز

 • اگر ماشین بعد از چند ساعت خواب روشن نشود، باتری آن خراب است.
 • اگر برق پشت آمپر قطع شود احتمالا باتری آسیب دیده و از بین رفته است.
 • در صورت مشاهده علائم فوق، حتماً باید باتری را آزمایش و در صورت لزوم تعویض کنید.

باتری اتمی برای بنز بهتر است یا باتری اسیدی

باتری های اتمی به دلیل طول عمر بیشتر، کیفیت و عملکرد بهتر و آلودگی کمتر از باتری های اسیدی بهتر هستند؛ در عین حال باتری های اتمی نیازی به مراقبت و نگهداری ندارند و استفاده از آنها راحت تر است.

باتری‌ها بر اساس ساختارشان به دو نوع تقسیم می‌شوند. حفاظ دار و غیر محافظ (اسید شارژ) که به آنها اتمی و معمولی نیز می‌گویند؛ این باتری ها با توجه به تفاوت هایی که در ساختارشان دارند نسبت به یکدیگر مزایا و معایبی دارند.

با توجه به ویژگی های مختلف باتری های سرب اسید و سیلد، تعمیرکاران همواره در مورد انتخاب خود برای خودرو اختلاف نظر داشته اند، برخی از آنها توصیه می کنند که سازنده یک باتری از نوع اسید سرب روی این خودرو نصب کند.

مناسب ترین باتری برای ماشین بنز

باطری فابریک بنز از نوع باتری های آلمانی می‌باشد اما با توجه به اینکه باتری آلمانی در حال حاضر در داخل کشور موجود نمی‌باشد بهترین گزینه برای بنز باتری اتمی کره ای شرکت دلکور می باشد.

باتری ایرانی برای بنز

اگر قصد خرید باتری ایرانی برای ای بنز را دارید می‌توانید از باتری سوزوکی و باتری برنا برای ای بنز استفاده کنید.

حداکثر آمپر باتری برای بنز

اگر بر روی بنز خود مصرف کننده برق مانند سیستم صوتی یا لامپ های پرقدرت اضافه کرده اید، هنگام تعویض باتری بسته به نوع دینام باتری چند آمپر بالاتر از باتری نصب کنید؛ اما اگر هیچ چیز اضافی وجود ندارد، همان باتری کارخانه کافی است. نکاتی که در رابطه با باتری و نگهداری باتری خودرو بنز باید رعایت کنید.

 • خودروی بنز هرگز نباید بدون باتری بماند، این کار باعث آسیب جدی به سیستم کامپیوتری خودرو می شود.
 • هنگامی که ماشین خاموش است هرگز ضبط و سیستم صوتی را روشن نکنید.
 • هرگز باتری خودرو را بیش از ده دقیقه از ترمینال باتری جدا نکنید.
 • هر چند وقت یکبار سر باتری های خودرو را تمیز کنید تا از سولفاته شدن و آسیب رساندن به باتری جلوگیری شود.
 • سیستم برقی و قطعات برقی نصب شده بر روی بنز مطابق با استاندارد باتری خودرو است، هرگز از قطعات مختلف استفاده نکنید.
 • هنگام خرید باتری حتما به تاریخ تولید باتری دقت کنید.

باتری مناسب بنز

بهترین و مناسب ترین باتری برای خودروی مرسدس بنز باتری 12 ولتی با آمپری که در بالا ذکر شد می باشد که برای آن هم می توان از باتری های ایرانی و هم باتری های خارجی استفاده کرد.

از باتری های ایرانی می‌توان به باتری های باکیفیتی مانند باتری اوربیتال، باتری ولگا، باتری توربو، باتری سوزوکی اشاره کرد.

در بین باتری های خارجی به معرفی باتری های کره ای مرغوب مانند باتری دلکور و باتری پوما اشاره کرد. این باتری ها دارای کیفیت بالا و گارانتی معتبر می باشند.

باتری بنز چگونه کار می کند؟

این نوع باتری برای تامین انرژی چراغ ها، لوازم جانبی و موتور شما انرژی تولید می‌کند. اکثر باتری‌های خودرو برای روشن و خاموش کردن خودرو به واکنش شیمیایی سرب-اسید متکی هستند. وقتی انرژی به موتور شما می رسد، دینام برق را تامین می کند.

تعویض باتری بنز

تعویض برخی از انواع باتری ها به خصوص در مدل های جدید بسیار دشوار است، زیرا فضای کاپوت در خودروها برای بهبود عملکرد کاهش می یابد. به همین دلیل دسترسی به برخی از باتری ها دشوار است. برای اطلاعات دقیق در مورد محل باتری، باید دفترچه راهنمای مالک مرسدس بنز E خود را بررسی کنید.

نحوه تعویض باتری ماشین بنز

 • مطمئن شوید موتور خاموش است – برای پیدا کردن باتری به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید.
 • از آچار ۱۰ برای جدا کردن پیچی که کابل منفی باتری سیاه را نگه می دارد استفاده کنید.
 • کابل را با چرخاندن و کشیدن با احتیاط جدا کنید – از نیروی زیاد یا اجسام فلزی برای جدا کردن کابل از باتری ماشین استفاده نکنید. این می تواند به کابل آسیب برساند.
 • مراحل ۲ و ۳ را برای جدا کردن کابل مثبت (قرمز) تکرار کنید.
 • گیره ای را که باتری را در جای خود نگه می دارد پیدا کنید و با آچار یا ضامن دار آن را بردارید.
 • در این مرحله باید بتوانید به راحتی باتری را خارج کنید. مراقب باشید باتری سنگین است.
 • توصیه می شود سینی باتری خودرو و هرگونه خوردگی روی کابل ها را با استفاده از برس سیمی و محلول تمیزکننده مناسب تمیز کنید.
کدام باتری گارانتی بهتری دارد؟

در مورد باطری های ایرانی تمامی گارانتی ها شرکتی می‌باشد. این روزها با تمهیداتی که اندیشیده شده، شرکت ها موظف هستند گارانتی را به بهترین شکل و با کمترین مشکل برای مشتری ارائه دهند و در صورت اطمینان شرکت های داخلی مانند صبا باتری، سپاهان باتری، برنا. باتری، آنها گارانتی را ارائه می دهند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *