پست شده در وبلاگ رسالت باتری

مقایسه باتری اسیدی و باتری اتمی: کدام نوع باتری بهتر است؟

مقایسه باتری اسیدی و باتری اتمی؛ یکی از پرسش های شایع در زمان خرید باتری خودرو این است که چه مدل باتری برای اتومبیل خود خریداری کنیم؟ کارایی باتری اتمی مناسب تر است یا کارایی باتری اسیدی؟ نقش  اساسی و مهم باتری خودرو به وجود آوردن انرژی و قدرت مورد نیاز به منظور روشن شدن، استارت خوردن موتور و به وجود آوردن انرژی برای دستگاه های نور دهی، صوتی و تصویری و… اتومبیل می باشد. میزان سالم بودن باتری اتومبیل بر کیفیت فرآیند اتومبیل نقش بسزایی دارد. به طور کلی نقش باتری، به وجود آوردن انرژی لازم برای استارتر می باشد، بعد از روشن شدن پیشرانه، دینام، قدرت الکتریکی لازم برای دستگاه های جانبی و رفاهی را ایجاد می کند.

عمر و مقاومت‌ لوازم و تجهیزات خودرو رابطه مستقیم با باتری ماشین دارد. پس خیلی اهمیت دارد که ما برای اتومبیل خود چه مدل باتری و با چه خصوصیت هایی خریداری نماییم. عملکرد باتری خودرو چگونه است؟ انواع باتری خودرو؟ بهترین باتری برای هر اتومبیل؟ این پرسش هایی هستند که اکثر رانندگان در مورد آن‌ها نیاز به کسب اطلاعات اضافی دارند.

باتری اسیدی (غیر سیلدی):

باتری های اسیدی را به نام باتری های low maintenance می نامند، به معنای باتری ­هایی که لازم به محافظت کمی دارند. باتری‌ های غیر سیلد باتری‌ هایی قدیمی‌ تر و کم هزینه تر می باشند که لازم به محافظت و شارژ دارند. باتری های اسیدی با 6 درب که در قسمت روی آن قرار داده شده است و قابلیت بازگشایی دارند به آسانی قابل تشخیص هستند. در باتری‌ های اسیدی 6 محیط وجود دارد که در همه ی این 6 محیط چند صفحه‌ ی سربی مثبت و منفی درون آن ها وجود دارد، در بین صفحه های مثبت و منفی از ماده ای به اسم الکترولیت که متشکل از شصت و پنج درصد آب و سی و پنج درصد اسید می باشد. در باتری اسیدی جنس صفحه های الکترولیت از سرب می باشد. صفحه های هر محیط به وسیله وصل کننده ها به هم وصل می شوند. هر یک از محیط ها به طور حدودی 2 تا 2.2 ولت برق ایجاد می‌ کنند به‌ همین علت باتری های 12 ولت دارای خروجی برق هستند.

باتری اتمی (غیر الکترولیتی):

در ایران باتری های اتمی، به عنوان باتری خشک شناخته می شود. این باتری را باتری غیر الکترولیتی نیز می گویند، باتری دارای پلمپی است که روی آن یک درپوش یکپارچه ای به چشم می خورد. باتری اتمی بر عکس فکر و خیال عموم مردم دارای الکترولیت است. ولی به علت جنس ویژه و به خصوص صفحه های درون آن، لازم به اضافه کردن آب مقطر نیست. روش شناسایی این مدل از باتری ها از روی شکل آن ها و نبود پیچ برای اضافه کردن اسید است. باتری غیر الکترولیتی صفحه های درون آن قبل از تهیه ، روند شارژ شدن را طی کرده و به شکل دسته صفحه آماده شده است و در آخر مونتاژ می شود. در تهیه باتری اتمی اتومبیل نیز مثل باتری‌ های اسیدی الکترولیت موجود است، ولی به علت جنس و مدل صفحه های درون ساختار باتری اتمی اتومبیل، الکترولیت آن کم نمی شود و لازم به چک نمودن سطح اسید آن نمی باشد. به همین علت، باتری‌ های اتمی را باتری های فاقد نیاز به نگهداری نامیده اند.

باتری اتمی مناسب است یا باتری الکترولیتی؟

با دقت به آنچه که تا به حال گفته شده است بی شک جواب به این سوال که ” باتری اتمی مناسب تر است یا اسیدی؟ ”  کار خیلی ساده ای است. مورد هایی که در قسمت های قبل گفته شده است به طور واضح نشان دهنده مناسب تر بودن باتری‌ های اتمی در برابر باتری‌ های اسیدی می باشد. به همین علت در عصر حاضر خریداران باتری‌ های غیر الکترولیتی افزایش قابل توجهی داشته است و بیش تر تولیدات درون بازار نیز باتری اتمی هستند.

همه ی مسائل بیان شده دلیل بر مناسب تر بودن باتری‌ های اتمی یا سیلد در برابر باتری‌ های اسیدی دارد به همین علت است که در عصر حاضر خریداران باتری‌ های سیلدی با افزایش قابل توجهی روبرو شده است. اشخاص ترجیح می‌ دهند به منظور افزایش دادن کیفیت و عملکرد استفاده از اتومبیل خود، باتری‌ های سیلدی را انتخاب می کنند تا برای کارکرد اتومبیل آن‌ ها تاثیر مناسب داشته باشد.

 فرق باتری اسیدی و باتری اتمی

مزیت باتری اتمی که در برابر باتری اسیدی دارد این است که باعث کاهش آلودگی می شود.

اسید یا الکترولیت باتری از داخل باتری بیرون آورده نمیشود و باتری تا آخر عمر خود تمیز و فاقد ریزش اسید باقی می ماند. این دگرگونی را هنگامی که دو عدد باتری خراب اتمی و اسیدی را با هم مورد قیاس قرار دهید کاملا خود را نمایان می کند. باتری خراب سیلدی خیلی تمیز تر از باتری فرسوده الکترولیتی می باشد. عمر و مداومت یک باتری اتمی در وضعیتی که دینام ماشین عملکرد درست داشته باشد و خودرو برق دزدی و مشکل برقی نداشته باشد به 5 سال هم می رسد که این نکته درباره باتری های الکترولیتی به چشم نمی خورد و عمر و مداومت باتری های اسیدی کمتر می باشد.

از دیگر فرق های این دو مدل باتری، می‌ توان به روش غیر فعال شدن و علاوه بر آن عمر موثر آن ها اشاره نمود. باتری‌ های اسیدی عموما به آهستگی خاموش می‌ شوند و تحت تاثیر عامل های بیرونی ساده‌ ای مثل اختلال در استارت، خراب می‌ شوند. در روبرو، باتری‌ های اتمی به صورت اتفاقی و به یک باره خاموش می‌ شوند و فرآیند خاموش شدن آن‌ ها، هیچ گونه علامت های اخطار و نمادی ندارد. آلوده شدن محیط  به وسیله اسید در باتری‌ های اسیدی خیلی زیاد تر از مدل های اتمی باتری‌ ها می باشد. این فرق به علت میزان و مدل تهیه درپوش و حامل اسید است. به علت موجود بودن مقدار بیشتر ظرف دارای اسید در باتری‌ های اسیدی، هشدار ریختن و آلوده شدن اطراف باتری و موتور خودرو به وسیله اسید وجود داشته در مخزن زیاد می شود.

یکی دیگر از مهم ترین و اصلی ترین فرق های این 2 مدل طول عمر آن ها است. عموما طول عمر باتری‌ های سیلدی پنج تا ده سال می باشد و خیلی زیاد تر از طول عمر موثر یک باتری الکترولیتی می باشد. بنابراین راهکار محافظت، جنس محصول و برند باتری از عامل های موثر در طول عمر باتری‌ ها می باشند. صفحه های بکار برده شده در تهیه باتری‌ های الکترولیتی به حفاظت و نگهداری نیاز دارند. محافظت و  تعمیر  باتری‌ های سیلدی خیلی ساده تر از مدل های اسیدی هستند. تنها هنگامی که دما به صورت اتفاقی زیاد می شود، باتری‌ های سیلدی آسیب قابل توجهی را تحمل می کنند و امکان تعمیر کردن آنها وجود ندارد.

روش تشخیص باتری سیلدی و اسیدی

به منظور تعیین باتری اتمی و الکترولیتی دقت داشته باشید که باتری‌ هایی که روی آنها درج شده (MF (maintenance free، لازم به محافظت ندارند، و این مدل باتری را باتری‌ های اتمی می نامند. فرق کلی باتری‌ های اتمی با الکترولیتی در کیفیت آلیاژ آن ها می باشد. باتری‌ های سیلدی با استفاده از دو مدل  تکنولوژی کلسیم – کلسیم و یا کلسیوم – سیلور تهیه شده است. این دو مدل به روز ترین نوع هستند و در برابر بقیه  باتری ها هزینه و طول عمر زیاد تری دارند. باتری سیلدی سیلور کلسیم به دلیل قیمت زیاد تولید، تولید کنندگان اندک تری دارد. باتری‌ های اتمی کلسیم- کلسیم هستند که در ایران به باتری اتمی معروفیت پیدا کرده اند. یکی از فرق های اساسی باتری سیلدی و الکترولیتی وجود صفحه نشان دهنده چشمی در باتری اتمی می باشد. این صفحه نمایش نشان دهنده وضعیت کارکرد باتری اتمی می باشد.

قیاس کردن باتری اتمی و باتری اسیدی به ما این را می فهماند که عالی ترین گزینش و گزینه را برای خرید باتری اتومبیل داشته باشیم. این گزینش اگر چه چندان ساده نیست، ولی با قیاس این باتری‌ ها و کسب اطلاعات از مزیت ها و معایب آن‌ها آسان تر نیز می‌ شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *