پست شده در گارانتی

گارانتی صبا باتری

گارانتی صبا باتری تنها در جهت جلب رضایت مشتری با یک مدت زمان مشخص صورت میگیرد. شرکت صبا باتری دارای نام اصلی شرکت توسعه منابع انرژی و توان بوده و به عنوان یکی از مجتمع های صنعتی اصلی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران تلقی می‌شود. این شرکت در زمینه تولید باتری های خودرویی، صنعتی و لیتیومی فعالیت داشته و امروزه نیز به عنوان یکی از بزرگترین تولید کننده های باتری در سراسر ایران به حساب می آید.

قطعا هر یک از افرادی که برای خرید باتری ماشین مراجعه می کنند در وهله اول میخواهند از نحوه کار آن و کیفیت باتری اطلاعات لازم را داشته باشند. ما امروز قصد داریم در رابطه با گارانتی صبا باتری مواردی را در اختیار شما قرار دهیم، دعوت می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

مدت زمان گارانتی صبا باتری

لازم است در این رابطه توضیح دهیم که هر یک از شرکت‌های تولید کننده یک مدت زمان مشخص را برای گارانتی محصولات و باتری ماشین در نظر گرفته اند و این مورد در رابطه با شرکت صبا باتری شامل ۱۲ ماه برای ماشین های سبک که حداکثر ۷۴ آمپر بر ساعت دارند و یک گارانتی ۶ ماه برای ماشین های سنگین که ۹۰ تا ۲۰۰ آمپر بر ساعت و باتری یو پی اس صبا باتری خواهد بود.

نحوه فعال سازی گارانتی صبا باتری به چه صورت است؟

زمانی که شما برای خرید باتری ماشین مراجعه می کنید قطعاً با خرید آن گارانتی به صورت خود به خود فعال نمی شود. در این مواقع لازم است تا کد درج شده روی باتری را برای کارشناسان خدمات صبا باتری بخوانید تا مدت فعال‌ سازی آن پس از یک زمان کوتاه برای شما ارسال شود. لازم به ذکر است این نکته را بیان کنیم که به هیچ عنوان خدمات مربوط به صبا باتری در محل مورد نظر مشتری انجام نمی‌شود، چرا که ممکن است باتری مورد نظر به تست شارژ یا یک سری موارد مربوطه دیگر احتیاج داشته باشد که حمل این دستگاه ها کمی دشوار بوده و لازم است که حتما به مکان های مشخص شده که برای این کار در نظر گرفته اند مراجعه فرمایید.

استعلام گارانتی صبا باتری

در رابطه با استعلام گارانتی باید بیان کنیم که شما می توانید به سایت مربوطه مراجعه کنید و از طریق کد موجود استعلام گارانتی مورد نظر را مشخص نمایید.

چه شرایطی برای استفاده از گارانتی صبا باتری وجود ندارد؟

همانطور که به خوبی متوجه شدید تمامی کارخانه ها از جمله صبا باتری مانند سایر تولیدکنندگان موجود برای محصولات تولید شده یک گارانتی در نظر می‌گیرند. این گارانتی دارای مدت زمان مشخص برای تعویض یا تعمیر آن می باشد. قطعاً گارانتی صبا باتری نیز شامل یک سری موارد خاص میشود و در بسیاری اوقات با انجام دادن برخی موارد نمی توانید جهت استفاده از گارانتی اقدام کنید که در ادامه آن ها را برای شما نام خواهیم برد.

دفرمه شدن: یکی از دلایل مهم و حائز اهمیتی که خرابی باتری ها را به دنبال دارد رخ دادن مشکل در سیستم برق خودرو است. زمانی که باتری را با ولتاژ بالا شارژ کنند در نتیجه صفحات آن نیز به شدت تغییر شکل داده و در نهایت تخریب شدن آن را به دنبال دارد. در چنین مواقعی باتری از کنار دفرمه شده و چون این ایراد مربوط به خودرو و دینام آن است دیگر گارانتی هیچ تأثیری ندارد.

آسیب دیدن بدنه و قطب: در هر زمانی که بدنه و قطب باتری آسیب پیدا کند، صبا باتری هیچ نوع تعهدی در برابر مشکل به وجود آمده ندارد و گارانتی باتری نیز از بین خواهد رفت. پس به شما پیشنهاد می دهیم که در حین خرید باتری حتما از دو مورد یعنی سالم بودن بدنه و قطب باتری اطمینان لازم را به دست آورید. علاوه بر موارد گفته شده باز کردن آن و اضافه کردن الکترولیت در هر روش و توسط هر فردی که صورت بگیرد ابطال ضمانت و گارانتی را به دنبال دارد.

خشک شدن: در هر زمانی که باتری در گرمای بیش از حد کار کند الکترولیت داخل آن به شدت خشک خواهد شد و در مواقعی که صفحات موجود بدون الکترولیت کار کنند تخریب شده که البته این مورد بیشتر در خودروهای عمومی رخ می دهد.

توجه داشته باشید که موارد مختلف دیگری نیز باعث ابطال گارانتی شده که بعضی از آن ها شامل نداشتن ضمانت نامه و فاکتور، مفقود شدن کارت گارانتی و نداشتن تناسب باتری با مصرف خودرو است.

نتیجه گیری

همانطور که ملاحضه کردید در رابطه با گارانتی صبا باتری مواردی را در اختیار شما قرار دادیم و در پایان باید بیان کنیم که چنانچه برای خرید باتری مراجعه می‌کنید حتماً در رابطه با گارانتی و نحوه فعال سازی و استعلام آن اطلاعات لازم را به دست آورید. همچنین این نکته را فراموش نکنید که صبا باتری در هر زمانی سعی کرده بهترین محصولات ممکن را تولید کند، پس با در نظر گرفتن این مورد حتماً به فروشگاه هایی مراجعه فرمایید که به عنوان نمایندگی صبا باتری مشغول به فعالیت هستند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *