پست شده در وبلاگ رسالت باتری

دزدی باتری ماشین و راه های جلوگیری از آن 

این روزها با زیاد شدن قیمت لوازم و تجهیزات اتومبیل، زیاد قیمت فلز سرب دزدی باتری اتومبیل به حد قابل توجهی زیاد شده است. در یک دقیقه دور شدن از ماشین این اتفاق رخ می دهد. توصیه ما به شما این است که روش های پیشگیری از دزدی باتری ماشین را انجام دهید، در غیر این صورت قبل از این که باتری اتومبیل شما خراب شود، بایستی یک باتری جدید خریداری کنید. راهکارهایی به منظور جلوگیری از دزدی باتری ماشین در زیر آورده شده است که به شما در محافظت از باتری اتومبیل کمک می کند.

1- استفاده از بست اطراف باتری

یکی از روش های پیشگیری از دزدی باتری خودرو بکارگیری بست اطراف باتری می باشد. چون که زمان اصلی و اساسی ترین دلیل پیشگیری از دزدی است. پس شما هر اندازه که بتوانید تایم را برای افراد دزد زیاد نمایید، امکان  دزدی نیز به همان اندازه کم می شود. شما نیز می توانید برای این کار از پیچ و مهره های ویژه برای بست بکار ببرید. چون که سارقانی که عموما وسایل معمولی در اختیار دارند توانایی نداشته باشند پیچ ها را باز کنند؛ یا می توانید از چند تا پیچ در یک جا بکار ببرید تا زمان باز نمودن برای افراد دزد زیاد شود.

2- نگهدارنده جلوگیری از سرقت باتری اتومبیل

یکی دیگر از پر استفاده ترین تجهیزات جلوگیری از سرقت باتری اتومبیل بکارگیری نگهدارنده جلوگیری از سرقت باتری اتومبیل است که آن را قفل باتری هم می نامند. قفل باتری ماشین با تعبیه  شدن بر روی پیچ هایی که به منظور محافظت بست باتری قرار داده شده اند‌ احتمال سرقت را تا اندازه زیادی کم می کند. این وسیله به کمک پیچ ها و قفلی که در آن قرار داده شده است نگهداری و حفاظت از باتری اتومبیل را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

3- پارک اتومبیل در محیط مناسب

به منظور اینکه میدان دید برای مشاهده اتومبیل وجود داشته باشد، خودرو را در شب زیر روشنایی لامپ بگذارید. در وهله بعد، خودرو خود را چسبیده به دیوار یا خودروی دیگری بگذارید، چون که بازگشایی کاپوت و بیرون کردن باتری اتومبیل در این وضعیت، خیلی سخت تر و زمان بر می‌ شود. اگر توانایی داشته باشید آن را خیلی نزدیک و بدون هیچ فاصله ای میان 3 مانع مثل خودرو یا دو اتومبیل و یک دیوار بگذارید، می توان گفت که حدودا دسترسی دزد به باتری اتومبیل خود را غیرممکن می‌ کنید.

4- استفاده از قفل کاپوت

به طور قطعی می دانید که کاپوت اتومبیل های پژو و سایپا به آسانی به وسیله افراد دزد باز می شوند. با اینکه می توان گفت این اتومبیل ها در کم ترین حالت بیش ترین درصد بازار اتومبیل ایران را در دست دارند؛ با تاسف می شود گفت که این خودروساز ها هیچ فعالیتی به منظور پوشش دهی این مشکل صورت نداده اند. افراد دارنده این ماشین ها مجبوراند با خرید قفل کاپوت و قرار دادن آن در زیر کاپوت از باز شدن کاپوت اتومبیل خود برای دزدی باتری و دیگر تجهیزات پیشگیری نمایند.

5- استفاده از ردیاب هوشمند در خودرو

ردیاب خودرو روشی اطمینان بخش می باشد که مانند یک بادیگارد قدرتمند، حفاظت از اتومبیل شما را بر عهده دارد. در اصل ردیاب خودرو ترکیبی از دو قسمت سخت افزار و نرم افزار می باشد که افزون بر موقعیت یابی، تجهیزات زیاد دیگری را در دسترس مالک می گذارد. بعد از جا سازی این سیستم کوچک در خودرو فعالیت رادار شروع می شود و همه ی اطلاعات و آمار مرتبط به خودرو که از موقعیت یاب دریافت نموده را در خود مورد تحلیل قرار داده و به طور خودکار آن را ذخیره سازی می کند.

6- محکم کردن کاپوت را با کابل امنیتی

بعضی اشخاص خیلی کوتاه به این راهکار آسان اشاره نموده اند. اگر بتوانید کاپوت را با یک کابل امنیتی قدرتمند محکم کنید، باتری اتومبیل شما خیلی ایمن‌ تر می شود. اگر بتوانید به این صورت که گفته شد کاپوت اتومبیل را محکم کنید، روش مناسبی به منظور پیشگیری از دزدی باتری اتومبیل را انجام داده اید. در صورتی شیشه پنجره شما شکسته شود و کاپوت از داخل ماشین باز شود، باز هم کابل امنیتی از باز شدن آن جلوگیری می کند.

جهت خرید باتری ماشین، با شماره 09122434674 تماس بگیرید.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *